18.05.2011 Akademickie Mistrzosta Polski w Trójboju Siłowym (7-8 maja 2011)

W dniach 6-8.05.2011 odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym. KU AZS PWSZ Chełm reprezentowało 4 zawodników. W kategorii do 93kg. reprezentowali nas Kończyński Tomasz i Suski Artur.
W kategorii do 105kg reprezentowali nas Wierzbicki Dawid i Słoniewski Jarosław. Dobrze zaprezentowali się nasi studenci. W klasyfikacji Wyższych Szkół Zawodowych Konczyński Tomasz wywalczył srebrny medal wynikiem 485kg natomiast Suski Artur wywalczył brązowy medal z wynikiem 450kg. Pierwsze miejsce zajął Podbielski Paweł PWSZ Suwałki z wynikiem 570kg. W klasyfikacji generalnej Kończyński był 27 a Artur Suski 32. W tej kategorii startowało 45 zawodników. W kategorii wagowej do 105kg Wierzbicki Dawid w klasyfikacji generalnej wywalczył 19 miejsce natomiast Słowniewski Jarosław 26 miejsce. Startowało 34 zawodników. W klasyfikacji Wyższych Szkół Zawodowych Wierzbicki Dawid wywalczył złoty medal z wynikiem 540kg, srebrny medal przypadł u dziele Kampie Wojciechowi z PWSZ w Nysie z wynikiem 515kg, Słowniewski Jarosław zdobył brązowy medal z wynikiem 400kg. Startowało 460 zadowników z 48 Wyższych uczelni. Nasz klub obstawił tylko 2 kategorie, w klasyfikacji drużynowej nasi zawodnicy wywalczyli 163 punkty co uplasowało nas na 28 pozycji w klasyfikacji generalnej. Uważamy, że start był udany dla naszych tudentów. Opiekunem i trenerem jest mgr Piotr Marcinek.