18.12.2011 Akademickie Mistrzostwa woj. lubelskiego w trójboju siłowym mężczyzn

W Hali sportowej UP odbyły się mistrzostwa w trójboju siłowym – generalny sprawdzian kadry akademickiej woj. lubelskiego przed indywidualnymi Mistrzostwami Polski AZS, które zostaną rozegrane w Poznaniu. Nasi zawodnicy wypadli dobrze, startowało 4 studentów w kategoriach: do 95kg – Artur Suski wywalczył 5 miejsce z wynikiem 495kg, w tej samej kategorii Jarosław Słoniewski wywalczył 6 miejsce z wynikiem 445kg. W kategorii wagowej startowało 11 zawodników. W kat. do +95kg startował Dawid Wierzbicki, który wywalczył 1 miejsce z wynikiem 590kg pokonując głównego konkurenta Patryka Kozłowskiego ubiegłorocznego finalistę Mistrzostw Polski. Również startował Tomasz Kończyński w wyższej kategorii niż dotychczas 95kg wynikiem 415kg wywalczył 8 miejsce. Nasza drużyna zdobyła 5 miejsce. Start został oceniony jako dobry.