Wybitny szkoleniowiec Józef Radziewicz na zajęciach ze studentami

Grupa studentów Bezpieczeństwa wewnętrznego miała wyjątkową okazję gościć na zajęciach pana Józefa Radziewicza, znanego pięściarza i trenera.

Józef Radziewicz to człowiek legenda. W  tym roku otrzymał Brązową Odznakę „Za Zasługi Dla Sportu’’, wyróżnienie przyznane przez Ministra Sportu i Turystyki. Był zawodnikiem Gwardii Białystok, Turowa Zgorzelec i Avii Świdnik, a od pół wieku jest trenerem, obecnie szkoleniowcem Olimpu Chełm (wcześniej MKS II LO i świdnickiego klubu).

W karierze 75-letniego szkoleniowca nie brakuje medalistów mistrzostw Polski i Europy. Do najbardziej znanych należy pochodzący z Dorohuska 24-letni Michał Soczyński, były złoty medalista krajowego czempionatu juniorów i seniorów w boksie olimpijskim, medalista Mistrzostw Europy juniorów, z którym obecnie wiążemy wielkie nadzieje na zawodowym ringu, zawodnik wybrany najbardziej perspektywicznym polskim pięściarzem zawodowym 2022 roku w Plebiscycie PWR.
Wychowankami trenera Radziewicza są także Julia Szeremeta, która w ubiegłym roku sięgnęła po mistrzostwo Polski seniorek, była wicemistrzyni Europy juniorek (2018) i mistrzyni kraju w tej kategorii wiekowej, a także obecnie jeden z najbardziej utalentowanych juniorów w Polsce, mistrz kraju i brązowy medalista ME kadetów z 2022 r., Igor Rondoś.

Pan Józef Radziewicz pokazał studentom PANS w Chełmie jedne z wielu technik samoobrony i elementy sportów obronnych. Każdy ze studentów miał okazję poćwiczyć pod okiem mistrza.

Dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia i udzielone wskazówki.

Podobne wpisy