Rok akdemicki 2007/2008

AKTUALNOŚCI 2007/2008

   29.05.2008   Turniej o Puchar Rektora WSZiA w Zamościu

Zaprzyjaźniona drużyna KU AZS WSZiA z Zamościa po raz kolejny zaprosiła nasze drużyny do rywalizacji podczas „Wiosny studenckiej”. Dodatkowo do rywalizacji zaproszono drużynę AZS Uniwersytetu Przyrodniczego. Rywalizacja toczyła się w dwóch dyscyplinach – piłka nożna halowa i piłka siatkowa kobiet.
Wyniki:
piłka halowa:
I miejsce AZS PWSZ Chełm (11:3 z AZS WSZiA, 1:1 z AZS UP),
II miejsce AZS UP,
III miejsce AZS WSZiA
piłka siatkowa kobiet:
I miejsce AZS PWSZ Chełm (2:1 z AZS WSZiA, 2:0 z AZS UP),
II miejsce AZS WSZiA,
III miejsce AZS UP

Na zakończenie sezonu sportowego rewelacyjnie spisały się nasze drużyny osiągając swoje zwycięstwa w dość zdecydowanym stylu.

Wiosna studencka to nie tylko rywalizacja sportowa ale i również przedięwzięcie medialne. Wyniki opublikowane i komentowane były w mediach.

   15-17.05.2008   Rywalizacja z Wołyńskim Narodowycm Uniwersytetem z Łucka

Tradycyjnie, jak co roku, w ramach Dni Kultury Studenckej nasza uczelnia gościła drużyny z Łucka. Rywalizacja odbywała się trzech dyscyplinach sporotwych:
Tenis stołowy:
Drużyna KU AZS PWSZ w składzie Sławomir Rodziewicz, Piotr Duma pokonała stosunkiem 5:4 łucką drużynę.
Piłka siatkowa:
Aktualny Akademicki Mistrz Ukrainy pokonał naszą drużynę stosunkiem 3:0(-10,-15,-22).
Piłka nożna:
Łuck pokonał naszą drużynę w wyniku 3:1.

W rywalizacji z drużyną z Ukrainy nasi piłkarze zaprezentowali się powyżej oczekiwań. Świtena gra, wysoka dyscyplina taktyczna spowodowała, iz porażka nie była dotkliwa. Nasi przegrali 1:3, tracąc bramki w ostatnich minutach meczu. Pragniemy przypomnieć, iż w drużynie gości wystąpiło 9 zawodników na codzień występujących w pierwszoligowej drużynie Wołyń Łuck.
Działacze KU AZS PWSZ godnie przyjęli gości, oprócz rywalizacji sportowej zapewnili poznanie walorów turystycznych Ziemi Chełmskiej.

   13.04.2008   XXV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w judo kobiet – Warszawa

Studenta II roku w Instytucie Nauk Technicznych Szlendak Katarzyna rewelacyjnie zaprezentowała się podczas XXV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w judo. W kategorii 78 kg wywalczyła srebrny medal.

Serdecznie gratulujemy naszej studentce i życzymy dalszych sukcesów juz w Reprezentacji Polski seniorów.

Zobacz wszystkie wyniki Mistrzostw Polski

   10-13.04.2008   Mistrzostwa Polski PWSZ w piłce siatkowej – Legnica

Nasza drużyna zadebiutowała w Mistrzostwach Polski w piłce siatkowej. Na 19 drużyn KU AZS PWSZ zajęła 15 miejsce. Mamy nadzieję, iż w przyszłości nasza drużyna zaprezentuje sie w duzo lepszym stylu.

   9-12.03.2008   XXV Mistrzostwa Polski Wyższych Szkół Zawodowych w Futsalu

Reprezentacja KU AZS PWSZ Chełm rywalizowała w Lesznie o Mistrzostwo Polski Wyższych Szkół Zawodowych w Futsalu. Przy losowaniu grup nie sprzyjało szczęście naszej drużynie. Otóż PWSZ Chełm trafił do najtrudniejszej grupy, gdyż rywalizowaliśmy z późniejszym zwycięzcą oraz drużyną skalsyfikowaną na III pozycji w Turnieju.
Ostatecznie KU AZS PWSZ Chełm został sklasyfikowany na 11 miejscu spośród 15 zgłoszonych drużyn.
Wyniki:

  • Chełm – Nowy Sącz 0:4
  • Chełm – Legnica 3:7
  • Chełm – Tarnów 2:6
  • Chełm – Nysa 7:3

Pełna klasyfikacja oraz wyniki można pobrać TUTAJ

   26.02.2008   Integracyjny Turniej Piłki Halowej – „PODZIEL SIĘ SWYM SZCZĘŚCIEM”

W dniu 26 lutego 2008 odbył się Integracyjny Turniej Piłki Halowej – „PODZIEL SIĘ SWYM SZCZĘŚCIEM” w hali sportowej PWSZ w Chełmie przy ul. Pocztowej 54. W trakcie rozgrywek swój poziom sportowy zaprezentowały reprezentacje III Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych, KU AZS PWSZ w Chełmie oraz Reprezentacja Domu Dziecka w Chełmie. Każdy mecz w turnieju był wyrównany, prowadzony w duchu fair-play.
Zwycięzcą Turnieju została drużyna ZST, tuż za nią uplasowała się reprezentacja KU AZS PWSZ. Najniższe miejsce na podium przypadło reprezentacji III LO w Chełmie. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży biletów przeznaczone zostały na rzecz wychowanków Chełmskiego Centrum Pomocy Rodzinie.
Organizatorem turnieju jest Koło Pedagogiczne PWSZ i KU AZS PWSZ.

Zobacz Galerię zdjęć z tej Imprezy

   2-10.02.2008   Obóz kondycyjny w Zakopanem

W dniach 2-10 luty 2008 ekipa sportowców KU AZS PWSZ w Chełmie przebywała na zgrupowaniu kondycyjnym w Zakopanem. Sekcje piłki halowej, piłki siatkowej i grupa pilotażu przygotowywały się do najważniejszych imprez drugiej części roku akademickiego. Sekcja piłki halowej do Mistrzostw Polski PWSZ w Lesznie(9-12 marca), sekcja piłki siatkowej do Mistrzostw Polski PWSZ w Legnicy(10-13 kwietnia), piloci zaś, do Mistrzostw Polski w lądowaniu precyzyjnym. Nasi studenci i piloci spędzili pracowicie czas podczas zajęć treningowych.

 

7.12.2007   VII Mikołajkowy Turniej Sportowy

W dniu 7 XII 2007 odbył się tradycyjny turniej sportowy z udziałem reprezentacji Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu oraz PWSZ Chełm. Jest to juz 7 odsłona cyklicznego turnieju mikołajkowego. Rywalizacja odbywała się w następujących dyscyplinach sportowych: piłce halowej, piłce siatkowej i tenisie stolowym.
Wyniki:

  • piłka siatkowa, 3:0 dla PWSZ,
  • piłka halowa, 8:5 dla PWSZ,
  • tenis stołowy, 3:0 dla PWSZ.

KU AZS WSZA jest naszym zaprzyjaŸnionym klubem. W maju nasza drużyna wyjeżdża na turniej rewanzowy do Zamościa.
Po raz kolejny nasi studenci stworzyli wspaniały doping podczas rywalizacji.

 

15-17. 11. 2007   Drużyny KU AZS PWSZ w Międzynarodowym Turnieju w Łucku (Ukraina)

Reprezentracje KU AZS PWSZ w halowej piłce nożnej, siatkowej i tenisie stolowym brały udział w Międzynarodowym Turnieju w Łucku. Nasze drużyny zostały zaproszone na ten Turniej przez Wołynski Państwowy Uniwersytet im. Łesi Ukrainki z Ukrainy.

Wyniki:

tenis stołowy: w rywalizacji z drużyną Uniwersytetu Łuckiego nasza drużyna wygrała stosunkiem 5:0.
Widyński Paweł w pierwszym meczu wygrał 3:0 (5-,7,-9), w drugim również wygrał 3:0 (2-,4-,7-),
Rodziewiecz Sławomir wygrał w pierwszym meczu 3:0 (4-,7-,8-), w drugim meczu 3:0 (5-,6-,7-).
Debel KU AZS PWSZ wygrał 3:0 (6-,7-,10-).
Nasi zawodnicy reprezentują bardzo wysoki poziom wyszkolenia. Z przyjemnościa obserwowało się ich gre.

piłka halowa: drużyna AZS PWSZ przegrała z drużyną gospodarzy stosunkiem 11:4 (4:3).
Pierwsza połowa była dla naszej drużyny udana, dwukrotnie obejmowaliśmy prowadzenie, a wynik do przerwy to 4:3 dla gospodarzy. Niestety druga połowa należala już do drużyny z Łucka.

piłka siatkowa: nasza drużyna przegrała dwukrotnie z gospodarzami Turnieju w stosunku 3:0 (-9,-14,-12), 3:0(-16,-18,22).
Drużyna z Wołynia ma w swoim składzie kilku dobrych siatkarzy – to aktualny akademicki mistrz ukrainy. Po porażce w pierwszym meczy nasi zawodnicy wyciągnęli konsekwencje i w drugim meczu można było zobaczyć już dużo lepszą i bardziej odważną grę chełmskiej drużyny.

Wszystkie zawody przebiegły w dobrej i przyjaznej atmosferze przy gromkim dopingu licznie zgromadzonej publicznosci.

Nasza sportowa delegacja została przyjęta ciepło przez Rektora Uniwersytetu z Łucka jak również przez pozostałe władze uczelni.

   14. 11. 2007   Zgłoszenie drużyn KU AZS PWSZ do rozgrywek Ligii Chełmskiej

W roku akademickim 2007/2008 drużyny KU AZS PWSZ zostały zgłoszone do rozgrywek Ligi Chelmskiej w następujących dyscyplinach:

  • piłki siatkowej mężczyzn,
  • koszykówki meżczyzn,
  • piłkę halowa mężczyzn.

Terminarz i wyniki będziemy na bieżąco ogłaszać na stronie AZS.

   26-28. 10. 2007   Szkolenie organizacyjne KU AZS

W Kazimierzu nad Wisła odbyło się szkolenie organizacyjne dla uczelnianych klubów AZS. W szkoleniu brał udzial wiceprezes ds. sportowych KU AZS PWSZ mgr Krzysztof Łoś. Szkolenie zorganizowane zostało przez KU AZS UMCS Lublin.

   23.09.2007   29 Międzynarodowy Maraton Warszawski

Bardzo dobrze w nim spisał się nasz zawodnik (III rok Historii) Sławomir Rodziewicz. W klasyfikacji końcowej zajął on 337 miejsce z czasem 3h 28 min 11 sec. W maratonie startowało 2100 zawodników, w tym 410 obcokrajowców z 42 krajów. Jak na debiut w tak wielkiej imprezie oceniamy ten start za bardzo udany. Gratulujemy sukcesu.